Податки на солодкі газовані напої: у МОЗ пояснили, чому це потрібно

Пошук
UA EN

Податки на солодкі газовані напої: у МОЗ пояснили, чому це потрібно

Здоров'я
11.05
17:50

Поділись новиною:

В Україні планують запровадити акциз на солодкі газовані напої. Гроші від цього спрямують на лікування та запобігання неінфекційних хвороб.

Про це інформує С4 з посиланням на Міністерство охорони здоров’я.

Зокрема, у Міністерстві стверджують, що в Україні є значна кількість недужих на неінфекційні захворювання, які залишаються основною причиною втрати працездатності та причиною набутих проблем зі здоров’ям.

«Тільки постійне вживання солодких газованих напоїв призводить до розвитку діабету, появи надмірної ваги та ожиріння тощо, адже в літрі такого напою часто міститься більше добової норми цукру», – йдеться у МОЗ.

У відомстві наголошують, що більшості таких хвороб можна запобігти, просто змінивши щоденні звички і обравши більш здоровий спосіб життя.

Відтак, для цього пропонують ввести податки на вживання доданого цукру. За словами головного державного санітарного лікаря Ігоря Кузіна, такі обмеження діють у 107 країнах світу.

«Це світова практика, яку всебічно підтримує ВООЗ. І МОЗ підтримує її. Адже маємо дбати про найдорожче — здоров’я наших громадян», – сказав Кузін.

Він додав, що у Мексиці такий податок призвів до зменшення на 39% кількості дітей, які страждають від ожиріння. А у Великій Британії податок змусив виробників зменшити рівень цукру в солодкій газованій воді вдвічі, щоб не сплачувати додаткові кошти до бюджету.

Наразі у Верховній Раді України зареєстровані два законопроєкти: № 9032-1 і № 9033-1.

Перший через зміни до Податкового кодексу запроваджує ставку податку на мінеральні та газовані води з додаванням цукру та інших підсолоджувачів, ароматичних речовин в обсязі 0,1 євро (4 грн) на один літр напою (у Бельгії такий податок становить 0,53 євро, у Польщі – 0,19 євро).

Другий — визначає, що отримані від сплати податку кошти планують спрямувати на реалізацію програм із запобігання неінфекційним захворюванням та лікування від них, а також на підтримку програми дитячого харчування в школах, ініційовану першою леді Оленою Зеленською.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що внутрішньо переміщені особи, які тимчасово виїхали в інші регіони країни та втратили звʼязок зі своїм сімейним лікарем, можуть отримати електронний рецепт на ліки.

Читайте також:

У Чернівцях розповіли про черговий фестиваль комедії «Золоті оплески Буковини» і представили нову виставу (фото)
У Драмтеатрі Кобилянської відбулася пресконференція з нагоди 16 фестивалю комедії «Золоті оплески Буковини», що відбуватиметься в Чернівцях із 23 по 27 жовтня. «Ми дуже пережив...
У Чернівцях з 18 жовтня почнуть опалювати житлові будинки
Чернівецька міська рада вирішила почати опалювальний сезон для населення з 18 жовтня. Про це повідомив заступник міського голови Василь Зазуляк, пише С4. За його словами, рішення ухвалили н...
Зараз грає:

Замовлення реклами

просто заповніть всі поля нижче і ми зв’яжемось з вами

Заявку успішно надіслано