Підбірка кращих українських подкастів про культуру, історію та війну
Підбірка кращих українських подкастів про культуру, історію та війну
Швидкі новини
Підбірка кращих українських подкастів про культуру, історію та війну
Подкаст – це усний жанр журналістики – розповідь, інтерв’ю, чи навіть добірка музики. Їх особливість у тому, що аудиторія подкастерів не слухає ці програми в прямому етері, а може сама обирати що і коли слухати.
Останнім часом українці особливо зацікавились культурою та історією своєї країни. VOGUE.ua зібрали 5 найцікавіших подкастів на ці теми, від яких ви точно не зможете відірватись.
«Наразі без назви»
Один з найпопулярніших українських подкастів, що був презентований уже після початку повномасштабного вторгнення.
Формально «Наразі без назви» – подкаст про культуру та книжки, але дівчата зачіпають широке коло тем: від того, як повернути вкрадених росією українських митців, до того, чи можна скасувати росію та її культуру. Подкаст виходить на платформі The Ukrainians.
Kult Podcast
Один з найінтелектуальніших подкастів українського інфопростору ведуть викладачі Могилянки, літературознавиця Тетяна Огаркова та філософ Володимир Єрмоленко. Перший сезон – це розмови про філософів, істориків та митців минулого – від Фройда до Левіафана, а ось другий – це вже бесіди про війну та спроба їх осмислити.
MINCULTPRYVIT
Український режисер і сценарист Наріман Алієв (його фільм «Додому» у 2019 році брав участь у Каннському кінофестивалі) у 2020 році запустив подкаст «Мінкультпривіт», який швидко вибився в топ найпопулярніших подкастів країни. “Я запрошую до себе цікавих людей, з якими говоримо «безкультурно про культуру» – так формулює ідею свого проєкту сам автор.
«Мінкультпривіт» започаткували в березні цього року, проте тепер це подкаст-монолог.
«Без оголошення війни»
«Без оголошення війни» від історика Олександра Аврамчука та журналіста Іллі Кабачинського виник наприкінці березня й ставить собі за мету розповісти про події минулого, які допоможуть зрозуміти сьогодення. Як радянський союз розпочав Другу Світову, звідки з’явився культ перемоги та звичка помпезно святкувати 9 травня в росії, чому росія насправді прагнула забрати Крим ще в 90-ті роки – автори говорять про складні історичні питання, розуміти які нам усім нині життєво потрібно.
«Буде тобі наука»
Серед тем, яким присвячені епізоди, як побутові питання, так чи інакше дотичні до війни – наприклад, як розпізнати зневоднення чи як поводитися з тваринами під час війни, так і складні наукові. Серед останніх – як політика впиває на мову, які технології загарбання росія напрацювала впродовж століть та чому згадки про Другу світову в контексті російсько-української війни грають на руку росії.
Читайте також:
просто заповніть всі поля нижче і ми зв’яжемось з вами