Верховна Рада на засіданні 19 грудня в цілому ухвалила рішення про ліквідацію медико-соціальної експертної комісії з наступного року.
Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк, пише С4.
За законопроєкт №12178 проголосували 259 народних обранців.
Документ передбачає, що замість МСЕК з 1 січня 2025 року впроваджується створення експертних комісій у кластерних і надкластерних лікарнях та система оцінювання функціонування особи. Відтак, уже з початку наступного року саме експертні команди лікарів-практиків будуть встановлювати інвалідність замість застарілих і корумпованих МСЕК.
новий підхід до оцінювання: експертні команди проводитимуть оцінювання в електронній системі, яке враховує реальні потреби людини.
прозорість і деперсоналізація процесів: команди формуватимуться автоматично за принципом випадковості, а дані лікарів і пацієнтів залишатимуться прихованими до моменту оцінювання.
можливість оскарження: рішення експертних команд можна оскаржувати в Центрі оцінювання функціонального стану, до складу яких входитимуть лікарі з державних закладів охорони здоровʼя з усієї країни.
впровадження міжнародних стандартів: закон закладає фундамент для використання Міжнародної класифікації функціонування (МКФ) в освітній, соціальній та інших сферах.
збереження чинності старих документів: усі довідки та документи, видані МСЕК до 1 січня 2025 року, залишаються чинними. Вони й надалі будуть підставою для отримання соціальних гарантій, прав, пільг, пенсій, компенсацій та інших виплат протягом терміну дії документів.
передача справ від МСЕК: визначено обовʼязок для МСЕК забезпечити передачу визначеним закладам охорони здоровʼя всіх наявних у них медико-експертних справ та архівних документів.
Хто займатиметься розглядом справ
справи, які не були розглянуті МСЕК до кінця поточного року, будуть розглянуті експертними командами і при цьому людину обовʼязково повідомлять про дату та нову адресу, де відбудеться оцінювання;
для людей, в яких строк повторного огляду припадає на січень-червень 2025 року і які не змогли його своєчасно його пройти, строк інвалідності продовжується до дати прийняття рішення за результатами оцінювання повсякденного функціонування, але не довше ніж до 1 липня 2025 року;
для людей, в яких інвалідність встановлена пожиттєво, оцінювання проходити не потрібно. Зберігають чинність всі права, документи, виплати, пільги, соціальні послуги та відстрочки. Повторне оцінювання можливе виключно за бажанням людини або за рішенням суду.
Нагадаємо, раніше ми писали, що правоохоронці викрили дев’ять схем ухилення від мобілізації, у яких, зокрема, брали участь працівники МСЕК.
У гуртожитку Чернівецького фахового коледжу бізнесу та харчових технологій 14 грудня двоє підлітків побили 16-річного студента. Через це невідкладний виїзд до закладу освіти та медичної установи здій...
Чернівецька міська рада під час засідання 19 грудня ухвалила бюджет громади на 2025 рік.
Згідно з проєктом, його загальний обсяг становить 4071,4 млн грн. Сюди ввійшли власні доходи міста (май...