Не я б’ю – верба б’є: традиції, обряди та забобони Вербної неділі
Швидкі новини
Не я б’ю – верба б’є: традиції, обряди та забобони Вербної неділі
Вербну неділю, або вхід Господній до Єрусалима відзначають щороку за тиждень до Великодня. Цьогоріч свято припадає на 13 квітня. Це є одним з найдавніших та дванадцяти найбільших свят церковного року. Про традиції, обряди та забобони Вербної неділі, читайте у матеріалі С4.
Християни шостої неділі Великого Посту відзначають входження Ісуса Христа в Єрусалим. У народі цю подію називають Вербною неділею, після якої розпочинається Страсний тиждень перед Великоднем.
У священне місто Христос урочисто в’їхав на осляті невдовзі після того, як воскресив Лазаря, який уже чотири дні був мертвим. Народ вітав Його як Царя і Спасителя, стелячи під ноги одяг та пальмове віття. Однак, вже через кілька днів ці ж люди розіпнуть його.
Християни всього світу відзначають це свято, а символом є пальмові гілочки. В Україні ж пальм немає, тож їх замінила верба, яка першою розквітає навесні.
У неділю в храмах на честь свята відбувається традиційне богослужіння. Віряни з гілками квітучої верби йдуть до церкви, аби освятити її. Гілки верби вважаються оберегом від усього нечистого.
Приходячи додому після служби, гілками верби жартома б’ють одне одного, примовляючи «не я б’ю – верба б’є». Також злегка б’ють освяченою вербою хворих дітей, адже вважається, що вона має цілющі властивості.
У цей день все ще триває Великий піст, однак християнам на Вербну неділю дозволяється їсти рибу. Також у цей день заборонено займатись фізичною працею, рукоділлям та навіть не можна готувати їсти, особливо випікати.
Слідкуйте за нами у Telegram
Читайте також:
просто заповніть всі поля нижче і ми зв’яжемось з вами