Наступаючий чи прийдешній: українцям розповіли, як правильно вітати з Новим роком

Пошук
UA EN

Наступаючий чи прийдешній: українцям розповіли, як правильно вітати з Новим роком

28.12
21:33

Поділись новиною:

Настав час новорічних привітань. Щоб ваші побажання звучали не тільки щиро, але й стилістично правильно, варто відмовитися від популярної “кальки”, яку ми звикли використовувати.

Про це пише С4 з посиланням на сайт Obozrevatel.

За 2022 рік суттєво зросла кількість тих, хто перейшов на українську у побутовому та діловому спілкуванні. Повномасштабна війна повернула українців до своєї мови та культури.

Перш за все запам’ятайте основне правило: ні на кого Новий рік не наступає. Він приходить. Зрештою, настає. У жодному разі не говоріть про “наступаючий” рік – це груба помилка, типовий русизм.
За традицією українці вітали із зимовими святами, не вживаючи додаткових прикметників. Тому найрозумнішим рішенням буде взагалі викреслити “прийдешній”, “майбутній” зі своїх привітань.
Слідкуйте за нами в Instagram

Можна використати такі варіанти:

– Щасливого Нового року!

– Успіхів у Новому році!

– Міцного здоров’я у Новому році!

– Щастя вам у Новому році!

– Миру і перемоги у Новому році!

– З Різдвом Христовим!

– Щасливих та веселих свят!

Звісно ж, зрозуміло, що вітаєте ви з наступним роком, а не з попереднім.

Українській мові взагалі невластиві активні дієприкметники теперішнього часу з закінченнями на -ачий, -ячий, -учий, -ючий (бачачий, ходячий, їдучий, кохаючий, наступаючий).

Мовознавці стверджують, що можна використовувати слова із суфіксами -ач-, -яч-, -уч-, -юч-, (-ущ-, -ющ-), які перейшли до класу прикметників. Наприклад, блискучий успіх, квітучий сад, родюче поле.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, чи матимуть мешканці Буковини додаткові вихідні на новорічні свята.


Читайте також:

Президент Зеленський у Римі зустрівся із Дональдом Трампом
Перед церемонію прощання з Папою Римським Франциском президенти України та США провели спільну зустріч. Їхня розмова тривала близько 5 хвилин. Про це «Суспільному» повідомив речник президента Укра...
В Україні відзначають день памʼяті про Чорнобильську катастрофу
26 квітня — 39 років від аварії на Чорнобильській атомній електростанції, яка спричинила найбільшу техногенну катастрофу ХХ століття. Про це пише С4 із посиланням на Український інститут національ...
Зараз грає:

Замовлення реклами

просто заповніть всі поля нижче і ми зв’яжемось з вами

Заявку успішно надіслано