НАБУ й САП викрили схему з розкрадання понад 733 млн грн під час закупівлі продуктів для ЗСУ

Пошук
UA EN

НАБУ й САП викрили схему з розкрадання понад 733 млн грн під час закупівлі продуктів для ЗСУ

Поділись новиною:

В Україні викрили схему з розкрадання державних коштів під час закупівлі Міністерством оборони України продуктів харчування для Збройних сил України. У цій справі правоохоронці оголосили підозри п’ятьом особам, серед яких є колишній керівник департаменту Мініоборони.

Про це пише С4 із посиланням на сайт Національного антикорупційного бюро України.

Вказується, що підозри за ч. 5 ст. 191 (розтрата), ч. 2 ст. 15 ч. 5 ст. 191 (замах на розтрату), ч. 3 ст. 209 (легалізація) КК України оголосили: колишньому керівнику департаменту Мініоборони, власниці пов’язаних компаній-постачальниць, двом керівникам компаній-постачальниць та фізичній особі.

За даними слідства, упродовж 2022–2023 років забезпечення армії продуктами харчування відбувалось через закупівлю так званих комплектів продуктів. Це передбачало можливість замовляти продукти за затвердженим каталогом, який налічував 409 найменувань. Найбільш вживані, як-от овочі, крупи, м’ясо, вода, становили лише 10 % асортименту. Решта ж, на кшталт спецій, желатину або ягід замовлялись зрідка або ніколи.

«Ціна комплекту формувалася з урахуванням усіх найменувань каталогу та становила їхню середню вартість. Це дозволяло постачальникам маніпулювати цінами: завищувати їх на ходові продукти та занижувати на маловживані або ті, які не можна замовляти через сезонність постачання (черешня або абрикоси взимку). Тобто, на перший погляд, порушень не було, і ціна комплекту не змінювалася. Щоправда, картопля, яку постачали тисячами тонн, реалізовувалася втридорога, а сезонні ягоди та фрукти, які майже не замовлялися, коштували копійки», — йдеться на сайті.

Відтак, у результаті таких махінацій, протягом серпня-грудня 2022 року дві компанії-постачальниці, контрольовані однією власницею, незаконно отримали надприбутки на суму понад 733 млн грн, що підтверджено висновком комплексної товарознавчої та економічної експертизи.

У НАБУ зазначають, що частину цих коштів надалі вивели під виглядом виплати дивідендів та надання поворотної фінансової допомоги пов’язаним компаніям. Ці гроші, зокрема, могли бути використані власницею компаній для придбання готелів у Республіці Хорватія та іншої нерухомості.

Вчиненню злочину сприяв посадовець Міністерства оборони України, який під час підписання договорів «не помічав» цінових аномалій у каталозі.

«Після початку досудового розслідування в січні 2023 року та поширення в медіа відповідної інформації, зокрема щодо закупівлі яєць по 17 грн за штуку, співучасники оборудки зменшили ціни на 11 найбільш затребуваних продуктів. Це запобігло розкраданню бюджетних коштів на суму 788 млн грн», — додають правоохоронці.

Раніше ми писали, що правоохоронці викрили схему з переведення військових до тилових підрозділів, до якої причетний ексвисокопосадовець ЗСУ.

Слідкуйте за нами у Telegram

Читайте також:

«Залишили одного в горах»: буковинські прикордонники врятували ухилянта, якого покинули двоє спільників
Прикордонники Чернівецького загону врятували чоловіка, який намагалися через гори потрапити до Румунії. Про знесиленого сина, якого покинули двоє спільників, охоронцям рубежу повідомив його батько. ...
У Чернівцях планують за 10 млн грн відремонтувати міжбудинкові проїзди
Чернівецька міська рада оголосила аукціон на поточний ремонт міжбудинкових проїздів у 2025 році. Очікувана вартість робіт – 10 мільйонів гривень. Про це пише С4 з посиланням на Prozorro. Ау...
Зараз грає:

Замовлення реклами

просто заповніть всі поля нижче і ми зв’яжемось з вами

Заявку успішно надіслано