Медична реформа: що таке кластерні лікарні?
Швидкі новини
Медична реформа: що таке кластерні лікарні?
Лікарні України, а отже й Буковини , поділять на надкластерні, кластерні та загальні. Поділ цей відбудеться в рамках інфраструктурної реформи охорони здоров’я. Поділ передбачає об’єднання мережі лікарень однієї області до одного госпітального округу.
У рамках подальшого розвитку реформи охорони здоров’я кожна область стане окремим госпітальним округом, який у свою чергу поділятиметься на кластери, це не оминуло й Чернівецьку область. Зміни вплинуть, між іншим й на самих пацієнтів.
«У липні був прийнятий закон 2347, який говорить про кластерність і надкластерність лікарень та про їх типи. Зараз розробляються підзаконні акти, ми чекаємо іх оприлюднення. Разом з тим, розуміємо, що в області будуть дві накластерні лікарні – Чернівецька обласна клінічна лікарня та Обласна дитяча клінічна лікарня. А також в області буде 3 кластерні лікарні, ми розуміємо, що одна із міських лікарень буде кластерною лікарнею», розповідає Наталія Калмикова, начальниця управління охорони здоров’я Чернівецької міської ради.
Відповідно до медреформи, котра успішно проводиться в галузі охорони здоров’я, пацієнти можуть самостійно обирати заклад, у якому хочуть отримати медичні послуги, та якщо говорити про екстрені випадки, то в цьому випадку кластерність лікарень дає змогу пацієнту отримати медичну допомогу якісно, а головне в короткі терміни.
«Хочеться, щоб пацієнт отримував кваліфіковану медичну допомогу, де рівень лікарів та їх практичних навичок відповідає найвищому рівню. Відповідно надкластернісі та кластерні лікарні будуть мати такий рівень», – поділилася Наталія Калмикова.
Загалом, реформа передбачає, що найпростіші захворювання лікуватимуться якомога ближче до пацієнта, в загальних лікарнях. У разі більш складних проблем зі здоровʼям — пацієнт потраплятиме у кластерні та надкластерні лікарні, які надаватимуть високоспеціалізовані послуги. Для цього, за словами Наталії Калмикової будуть розробленні спеціальні маршрути: «Маршрути створені для керуванням потоків пацієнтів для того, щоб пацієнт отримав найбільш якісну медичну допомогу».
Автор: Роман Олійник
Читайте також:
просто заповніть всі поля нижче і ми зв’яжемось з вами