Кіберполіцейські Буковини пояснили, чим небезпечний «легкий заробіток», який часто пропонують у соцмережах
Кіберполіцейські Буковини пояснили, чим небезпечний «легкий заробіток», який часто пропонують у соцмережах
Швидкі новини
Кіберполіцейські Буковини пояснили, чим небезпечний «легкий заробіток», який часто пропонують у соцмережах
Шахраї продовжують різноманітними методами видурювати кошти в громадян. Однією із найпоширеніших шахрайських схем у поліції назвали обіцянку швидкого й легкого заробітку за перегляд відеоконтенту або взаємодію з платформами на кшталт TikTok, YouTube, Google Maps тощо.
Буковинські кіберполіцейські пояснюють, що аферисти розсилають відповідні повідомлення абонентам через популярні месенджери, обіцяючи дохід за виконання завдань. Наприклад, уподобайки або відгуки.
Як працює «шахрайська» схема:
1. Початковий етап. Жертві пропонують перейти за надісланими посиланнями і ставити вподобайки чи залишати відгуки. За це обіцяють виплати від 100 до 500 гривень. Шахраї входять у довіру та отримують персональні дані «клієнта», зокрема, інформацію про банківські картки.
2. Залучення до «робочої групи». Наступним кроком є запрошення приєднатися до так званої робочої групи, де обіцяють значно вищий заробіток. Спершу потрібно оплатити за товари чи послуги, визначені адміністратором групи. Сума, зазвичай, невелика, а іноді жертва навіть отримує першу виплату, що ще більше зміцнює її довіру до шахрая.
3. Покупка «товарів». Пізніше шахраї пропонують придбати неіснуючі товари за завищеними цінами. Вони надають посилання на фішингові сайти, де жертва вводить свої платіжні дані. Це дозволяє правопорушникам отримати доступ до банківських рахунків «клієнта» та викрасти її заощадження.
Щоб убезпечити себе від неправомірних дій шахраїв, кіберполіцейські закликали буковинців неухильно дотримуватися онлайн-безпеки, а також враховувати такі рекомендації:
Якщо ж людина випадково поділилася інформацією про банківську картку, у поліції радять негайно звернутися до свого банку та заблокувати картку. У випадку виявлення шахрайства, необхідно телефонувати на спецлінію «102».
Слідкуйте за нами у Telegram
Читайте також:
просто заповніть всі поля нижче і ми зв’яжемось з вами