День святого Миколая: коли відзначають та які традиції є в цей день
Швидкі новини
День святого Миколая: коли відзначають та які традиції є в цей день
У п’ятницю, 6 грудня, за новим церковним календарем віряни вшановують пам’ять святого Миколая. У народі заведено, що в цей день під подушку слухняним дітям Миколай залишає подарунки, тоді як неслухняним – різочку.
Розповідаємо, ким насправді був святий Миколай та які традиції існують в народі цього дня.
Про святителя Миколая відомо, що хоча його батьки були доволі заможними, вони не тягнулися до розкоші й слави, а шукали духовного багатства, вірили в Бога і навчали цього свого сина.
Тож майбутній святитель – який став на духовний шлях у доволі юному віці, вирішивши стати священником – перейняв у батьків їхню щедрість і доброту. І після їхнього відходу у вічність весь великий спадок, який отримав, святитель роздав нужденним, причому робив це таємно, не напоказ, аби ніхто не бачив.
Саме тому у цей день заведено дарувати один одному подарунки. Утім, як пояснюють у Православній церкві України, не обов’язково дарувати щось матеріальне: «Наші любов, турбота і милосердя також чимало важать. Тож даруймо людям своє тепло і любов, не очікуючи нічого взамін – як у День святого Миколая, так і в будь-який інший».
В Україні традиційно діти пишуть листа Миколаю, а він, своєю чергою, приносить їх вночі і залишає під подушкою. Щоправда, відколи країна перейшла на новоюліанський календар, дарунки дедалі частіше з’являються під святковою ялинкою.
З ялинкою пов’язана ще одна традиція, поширена в Україні. Зазвичай до Дня святого Миколая відкривають головну ялинку країни та різдвяні ялинки в інших містах.
Нагадаємо, у Чернівцях цьогоріч також вперше від початку повномасштабного вторгнення встановили головну ялинку на Соборній площі. Відкрити її вперше планують 6 грудня, а не 19 як це було раніше.
Слідкуйте за нами у Telegram
Читайте також:
просто заповніть всі поля нижче і ми зв’яжемось з вами