Чому не всі школи у Чернівецькій громаді зможуть стати ліцеями: пояснення управління освіти

Пошук
UA EN

Чому не всі школи у Чернівецькій громаді зможуть стати ліцеями: пояснення управління освіти

Поділись новиною:

Цьогоріч у Чернівецькій області сформують мережу ліцеїв, де пізніше учні будуть здобувати освіту за профілями. За попередніми даними, до неї увійде 59 закладів. Це передбачає реформа освіти, яка запрацює з 2027 року.

Скільки ліцеїв зможуть сформувати у Чернівецькій громаді та що для цього потрібно – дізналися журналісти С4.

Фото: Тарас Піц

Згідно з реформою «Нової української школи», діти навчатимуться в школах 12 років з 2027 року. До того ж початкову, середню та старшу школу повинні розділити. Утім не всі ліцеї Чернівецької громади мають таку можливість через відсутність приміщень. 

У липні на засіданні виконавчого комітету Чернівецької міської ради ухвалили рішення віддати ліцею №5 «Оріяна» у Чернівцях приміщення на розі вулиць І. Вільде та братів Руснаків поруч із навчальним закладом, яке занепадало.

«Річ у тому, що ми тіснимось в одному приміщенні. Школі виповнюється 128 років і вона розрахована на певну кількість дітей. Зараз навчається набагато більше, є багато внутрішнього переміщених дітей», – розповідає директорка ліцею №5 «Оріяна» Галина Абрам’юк.

У новому приміщенні, починаючи з 2027 року, будуть навчатися старші класи. Воно має три поверхи та власне укриття, здатне вмістити всю школу.

«Корпус потребує ремонту, але очі бояться – руки роблять. Оскільки будь-який заклад є комунальною власністю, то всі ремонтні роботи будуть відбуватись коштами громади. Наразі тільки почався навчальний процес тому кроків ще не зроблено», – каже Абрам’юк.

У Чернівецькій громаді наразі є 24 ліцеї. За освітньою реформою їх потрібно скоротити до 11. 

«Заклад повинен обґрунтувати, чому хоче стати ліцеєм. Хотіти класно, але повинні бути відповідні показники, кадровий потенціал, можливість набрати необхідну кількість дітей, розмістити фізично у закладах. А щоб розмістити, ймовірно, прийдеться відмовитись від початкової й частково середньої школи. На що заклади скоріше не згодні», – прокоментувала начальниця міського управління освіти Ірина Ткачук.

За даними департаменту освіти і науки обласної військової адміністрації, на Буковині нині є 59 закладів загальної середньої освіти, яких стосується реформа старшої профільної школи. З них 11 – у Вижницькому районі, 9 – у Дністровському, решта – у Чернівецькому. Остаточний план мережі ліцеїв мають затвердити на наступній сесії Чернівецької обласної ради.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що у чернівецькому ліцеї №5 «Оріяна» відкрили новий спортивний майданчик.

Слідкуйте за нами у Telegram

Читайте також:

У міській раді розповіли про важливу процедуру, необхідну для отримання компенсації за збитки під час атаки
Для того, щоб отримати компенсацію за пошкоджене під час російської атаки приміщення, необхідно спершу зафіксувати ці збитки. Цим займається спеціальна комісія. Відповідне роз’яснення надали у деп...
Війна
13.07
16:12
Наслідки російської атаки по Чернівцях (фото)
Розтрощені шибки, пошкоджені будинки, нежитлові приміщення, автівки, гаражі та магазини — такими є наслідки російської атаки по Чернівцях. Станом на зараз підтверджена загибель двох людей: 26-річн...
Війна
12.07
17:05
Зараз грає:

Замовлення реклами

просто заповніть всі поля нижче і ми зв’яжемось з вами

Заявку успішно надіслано