Чернівецькому обласному перинатальному центру — 5 років: майже 11 тисяч народжень, десятки проєктів і новітнє обладнання

Пошук
UA EN

Чернівецькому обласному перинатальному центру — 5 років: майже 11 тисяч народжень, десятки проєктів і новітнє обладнання

Здоров'я
07.07
19:33

Поділись новиною:

7 липня виповнилося п’ять років з моменту офіційного відкриття Чернівецького обласного перинатального центру. За цей час тут народилося майже 11 тисяч дітей, серед яких — 249 двієнь і навіть 5 трієнь. Заклад став одним із найсучасніших у регіоні — щодня сюди приїжджають жінки з усієї Буковини та інших областей, щоб отримати кваліфіковану медичну допомогу під час вагітності та пологів.

Про це повідомляє С4.

У центрі активно розвивають напрямки неонатального догляду, проводять освітні проєкти та впроваджують нові технології.

«За останні роки в перинатальному центрі втілюються багато крутих ідей і проєктів. Це День відкритих дверей, Академія майбутніх батьків, новостворений простір підтримки грудного вигодовування. Потужна служба неонатального догляду включає три відділення — інтенсивної терапії новонароджених, постінтенсивного догляду та неонатальне відділення», — розповідає генеральна директорка Любов Годнюк.

У відділенні інтенсивної терапії виходжують немовлят із вагою від 500 грамів. Старша медсестра Любов Карпова працює тут вже понад 40 років:

«Я контролюю санепідрежим, виконання алгоритмів дій, забезпечення ліками, справність обладнання — усе, щоб кожен новонароджений отримав належний догляд».

За словами лікарки Дарії Войцеховської, центр справляється навіть із найскладнішими випадками:

«Нещодавно народилася трійня — не перша цього року. Такі пологи — це максимальна відповідальність, але все завершилося чудово: усі малюки здорові й виписані додому».

Центр також отримав інноваційне обладнання — систему smart-моніторингу стану породіль, що суттєво спрощує роботу лікарів.

«В ординаторських і на постах акушерок видно кожну жінку та її стан у реальному часі. Це дає змогу чітко визначити фазу пологів і вчасно кликати неонатологів та анестезіологів», — пояснює Любов Годнюк.
«Ми давно мріяли про таке обладнання. Воно коштує 17 тисяч доларів, і ми його отримали завдяки благодійникам».

За 5 років центр не лише став передовим медичним закладом, а й подарував життя тисячам дітей. Історія кожної з них — частина великої місії команди, що щодня дарує найцінніше.

Читайте також:

Спека до середини тижня, а далі — похолодання: якою буде погода на Буковині наступного тижня
У Чернівецькій області початок тижня буде спекотним. Щоправда, до п’ятниці на Буковині похолодає. Про це пише С4 з посиланням на Український гідрометеорологічний центр. За інформацією синоп...
Росіяни влучили безпілотником у будівлю районного ТЦК у Кременчуці на Полтавщині
Уранці 6 липня російська армія завдала удару БпЛА по Кременчуку Полтавської області, внаслідок чого сталося влучання у приміщення одного з військкоматів міста. Про це повідомили у Сухопутних війсь...
Війна
06.07
11:00
Зараз грає:

Замовлення реклами

просто заповніть всі поля нижче і ми зв’яжемось з вами

Заявку успішно надіслано