Буковинцям пояснили, як реформа профільної школи торкнеться представників румунської нацменшини

Пошук
UA EN

Буковинцям пояснили, як реформа профільної школи торкнеться представників румунської нацменшини

Поділись новиною:

Реформа старшої школи, яка запрацює з 2027 року, передбачає, що на Буковині діятимуть 13 ліцеїв для представників румунської нацменшини. Дев’ять із них будуть двомовні, чотири — румуномовні.

Про це пише С4 із посиланням на директорку департаменту освіти й науки Чернівецької ОВА Оксану Сакрієр у Facebook.

Як пояснила посадовиця, в Україні триває реформа освіти. Відтак, з 2027 року старша школа працюватиме за новими стандартами, й учні 10–12 класів навчатимуться в академічних ліцеях.

Загалом у Чернівецькій області планують функціонувати 62 таких заклади: 58 академічних ліцеїв, два військово-спортивних, один мистецький та один науковий.

Зокрема, в 12 громадах Буковини будуть 13 академічних ліцеїв для представників румунської національної меншини:

  • чотири румуномовні (по одному в Чернівцях, Глибоцькій, Герцаївській та Острицькій громадах);
  • дев’ять двомовних (українсько-румунських).

«Чернівецька область — це регіон, де історично проживають представники різних національностей. Освіта мовами національних меншин — це не новація. В Україні це гарантоване Конституцією з 1991 року», — зазначила Сакрієр.

Наразі на Буковині функціонують 72 заклади загальної середньої освіти, де частина предметів викладається румунською мовою. Це, за словами директорку департаменту освіти й науки Чернівецької ОВА, відповідає Європейській хартії регіональних мов і мов національних меншин, ратифікованої Україною, та Рамковій конвенції Ради Європи про захист національних меншин. Тож Україна виконує свої міжнародні зобов’язання і діє відповідно до стандартів ЄС.

Водночас такі предмети, як історія України, українська мова й література, географія, захист України — викладаються українською. А всі випускники обов’язково складають ЗНО/НМТ з української мови.

«Жодна школа не закривається, нова — не відкривається, жодних «утисків» чи «примусової зміни мови навчання» немає», — додала Оксану Сакрієр.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, що передбачає реформа старшої школи та коли стартує пілотування проєкту на Буковині.

Слідкуйте за нами у Telegram

Читайте також:

Буковинські Карпати засипало снігом посеред травня (фото)
У Чернівецькому прикордонному загоні показали, як буковинські Карпати засипало снігом посеред травня. Про це пише С4 із посиланням на Чернівецький прикордонний загін у Facebook. «...
У Чернівцях відкрили перше в місті амбулаторне відділення гемодіалізу (фото)
У четвер, 8 травня, у Чернівцях відкрили перше амбулаторне відділення гемодіалізу. Воно запрацювало на базі міської поліклініки №2. Про це пише С4. Нове приміщення облаштували на тр...
Зараз грає:

Замовлення реклами

просто заповніть всі поля нижче і ми зв’яжемось з вами

Заявку успішно надіслано