Брахітерапія: у Чернівцях діє сучасний метод боротьби з онкологією

Пошук
UA EN

Брахітерапія: у Чернівцях діє сучасний метод боротьби з онкологією

Здоров'я
16.07
20:08

Поділись новиною:

Це процедура, під час якої джерело іонізуючого випромінювання підводять безпосередньо до пухлини або дуже близько до неї. Такий підхід дозволяє високоточне опромінення та мінімізує вплив на здорові тканини.

Про це пише C4.

У Буковинському клінічному онкологічному центрі цю процедуру щодня проходять від 6 до 10 жінок.

«Брахітерапія — це невід’ємний елемент променевої терапії. Ті пацієнти, які її потребують, можуть отримати її у нас. Центр оснащений сучасним обладнанням, яке працює на іридії», — пояснює Ігор Малишевський, генеральний директор ОКНП «Буковинський клінічний онкологічний центр».

Метод застосовується самостійно або в комбінації з іншими видами лікування — хірургією, хіміо- та дистанційною променевою терапією. Особливо ефективний він в онкогінекології.

«Зазвичай ми використовуємо вагінальний аплікатор. Це малотравматична, безболісна та короткотривала процедура. Пацієнтки проходять п’ять сеансів, кожен по 5 грей, загалом — 25 грей», — каже Оксана Красовська, медична директорка з ядерної медицини та радіології.

Такий курс можна проходити як амбулаторно, так і в стаціонарі. Найчастіше його призначають на ранніх стадіях захворювання після операцій — для запобігання поширенню метастазів.

«Молода жінка з 1 стадією раку тіла матки проходить вже третю процедуру. Шанси на повне одужання — 99%. Інша пацієнтка старшого віку також позитивно реагує на лікування», — зазначає Красовська.

Другий метод брахітерапії — із застосуванням аплікатора Флетчера — використовують на складніших стадіях. Процедура може бути болісною, тому її проводять під седацією.

«Раніше знеболення не передбачалось, але зараз майже всі такі маніпуляції ми проводимо під загальним знеболенням», — додає Євгеній Давидок, в.о. начальника підрозділу анестезіології.

Перед сеансом обов’язково виконують рентген-контроль розміщення аплікатора. Саме опромінення триває кілька хвилин. Повний курс займає декілька днів, на відміну від традиційної терапії, що триває до 8 тижнів.

«Цей метод дозволяє значно скоротити тривалість лікування, не впливаючи на ефективність. Побічні ефекти мінімальні. Ми просимо лише дотримуватись певних обмежень — уникати лазень, гарячих ванн, алкоголю та тимчасово утриматись від статевого життя», — пояснює Красовська.

Буковинський онкоцентр — єдиний в області медзаклад, який надає таку послугу. Сюди звертаються пацієнтки з усієї області, а також із Хмельницької, Тернопільської та Івано-Франківської.

«Ми працюємо за міжнародними протоколами, тому пацієнтки, які почали лікування за кордоном, можуть його продовжити у нас», — підкреслює Ігор Малишевський.

Слідкуйте за нами у Telegram

Читайте також:

У міській раді розповіли про важливу процедуру, необхідну для отримання компенсації за збитки під час атаки
Для того, щоб отримати компенсацію за пошкоджене під час російської атаки приміщення, необхідно спершу зафіксувати ці збитки. Цим займається спеціальна комісія. Відповідне роз’яснення надали у деп...
Війна
13.07
16:12
Наслідки російської атаки по Чернівцях (фото)
Розтрощені шибки, пошкоджені будинки, нежитлові приміщення, автівки, гаражі та магазини — такими є наслідки російської атаки по Чернівцях. Станом на зараз підтверджена загибель двох людей: 26-річн...
Війна
12.07
17:05
Зараз грає:

Замовлення реклами

просто заповніть всі поля нижче і ми зв’яжемось з вами

Заявку успішно надіслано