Безпечна заміна звичайним цигаркам чи нова шкода здоров’ю людини: чим небезпечні електронні сигарети
Безпечна заміна звичайним цигаркам чи нова шкода здоров’ю людини: чим небезпечні електронні сигарети
Швидкі новини
Безпечна заміна звичайним цигаркам чи нова шкода здоров'ю людини: чим небезпечні електронні сигарети
Сучасний електронний гаджет, який ніби зменшує залежність від куріння, насправді є не менш шкідливим для здоров’я, аніж звичайні сигарети. Нині електронні цигарки особливо популярні серед молоді.
Журналісти С4 дізналися, що всередині у таких цигарок та яку шкоду здоров’ю вони можуть становити.
Олександр Семернін курить з 15 років. Спочатку курив звичайні цигарки, а потім перейшов на електронні.
«Електронні сигарети я почав курити саме через те, що сигарети звичайні почали дорожчати, тому вони якось були вигідніші. Ще через те, що я дуже часто їздив на машині, і попіл, запах і бруд від цих сигарет залишалися в автівці, і було не дуже приємним це все відчувати», – розповідає вимушений переселенець.
Фахівці кажуть – електронні цигарки містять небезпечні речовини.
«Це суміш води та пропіленгліколя. Це такий висококиплячий розчинник, він сам по собі не є токсичним, але коли його нагрівають, можуть утворюватися похідні, які є досить реакційноздатними», – говорить завідувач кафедри хімії та експертизи харчової продукції Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича Юрій Халавка.
За його словами, в електронні цигарки додають ароматизатори, а також нікотин у невеликих кількостях. Їх загальний вміст має менше пилу, як порівняти зі звичайними цигарками, але, як каже Халавка, з точки зору хімічного складу вони досить небезпечні.
Завідувачка пульмонологічного відділення Чернівецької обласної лікарні Світлана Коваленко також наголошує – електронні сигарети є не менш небезпечними для здоров’я людини, ніж звичайні.
«Маса людей звертається, і молодих у тому числі. Вони спочатку не зізнаються, що палять, бо запаху немає», – каже Коваленко.
Лікарка розповідає, що ознаки паління, коли слухають легені пацієнта, не одразу проявляються. Їх помічають при глибшому огляді. Світлана Коваленко каже, що не помічає різниці між клінікою звичайних і електронних цигарок.
«У міжнародних рекомендаціях почали з’являтися навіть такі пропозиції, щоб включити хворобу вейп-опосередковані пневмонії й ураження легень в окрему номенклатуру. Це будуть такі пневмонії, які обумовленні курінням вейпу», – зауважує медикиня.
Світлана Коваленко додає, що при курінні виникає ураження легень, наприклад фіброз, яке не лікується.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що двох працівників Чернівецької митниці підозрюють у контрабанді електронних цигарок.
Слідкуйте за нами у Telegram
Читайте також:
просто заповніть всі поля нижче і ми зв’яжемось з вами