«Бандерівна»: у Чернівцях створили жіночу вишиванку Степана Бандери

Пошук
UA EN

«Бандерівна»: у Чернівцях створили жіночу вишиванку Степана Бандери

Культура
23.08
17:48

Поділись новиною:

Жіночу версію вишиванки Степана Бандери створили у Чернівцях. Про це у Facebook повідомляє комітет Всесвітнього дня вишиванки, пише С4.

«Друзі! Ви просили жіночу версію вишитої сорочки Степана Бандери – ми зробили. Ось вона – вишиванка «Бандерівна», яку презентує справжня бандерівка, вибухова, незламна та магнетична українка – журналістка та громадська діячка Yanina Sokolova.

ГО «Всесвітній день вишиванки» спільно із дослідницьким проєктом Вишивка в одязі видатних українців, Музей Української Вишиванки майстернею традиційних прикрас ВидимоНевидимо та майстернею вишивки Anna Kryvobok продовжують акцію «Вишиванка – духовна броня українців».

Завдяки відтворенню чоловічої версії спільно з істориком Volodymyr Viatrovych та Благодійний фонд «КОЛО» було придбано 35 бронежилетів.Тепер наша спільна мета – реанімобіль», – зазначають організатори.

Вишиванку створили з українського льону. На сорочці машинною вишивкою відтворено орнаменти з вишиванки Степана Бандери.

Техніки: коса лиштва та хрестик двома відтінками сірого.

Донат за вишиванку – 5 000 гривень.

Щоб замовити сорочку, ви можете:

1. Написати в приватні повідомлення нашій сторінці.

2. Написати на пошту [email protected].

3. Написати кураторці Таїса Паращук.

Способи фондування:

1. Картка Приватбанку ГО «Всесвітній день вишиванки» 5169330519299066 (для користувачів Приватбанку)

2. Перерахунок на банківські реквізити: ГО «Всесвітній день вишиванки» Код отримувача: 39904077 Рахунок UA213052990000026004036205522 в АТ КБ “ПРИВАТБАНК”

3. PAYPAL [email protected] з позначкою «Бандерівна».

Довідково

Вишиту сорочку Степана Бандери відтворили цьогоріч вперше спеціально до Всесвітнього дня вишиванки. Дослідники впродовж багатьох років шукали можливість відшити її, і саме тепер, в стані повномасштабної війни, це вдалося за єдиним збереженим фото Степана Бандери у вишиванці. Команда масштабувала орнамент з фото, провела кольорокорекцію, віднайшла ідентичні орнаменти відповідного часу і регіону тощо. Над відтворенням вишиванки впродовж 4 місяців працювала велика дослідницька група з істориків, мистецтвознавців, етнографів, реконструкторів, майстрів вишивки проєкту «Вишивка в одязі видатних українців» на чолі із Тетяна Зез.

Читайте також:

ФК «Буковина» з тріумфом завершив сезон Першої ліги: як зіграли чернівецькі футболісти
У суботу, 24 травня, у Чернівцях відбувся останній матч туру «Чемпіонської» групи Першої ліги. Гра, яку чернівецькі футболісти зіграли проти команди «ЮКСА» з Київської області, завершилась з рахунком...
Спорт
24.05
14:35
Відбулася друга частина масштабного обміну полоненими: ще 307 захисників удома
У суботу, 24 травня, відбулася друга частина масштабного обміну полоненими, про який домовились українська та російська делегації у Туреччині. Нині вдалося звільнили 307 захисників. Про це повідом...
Війна
24.05
13:59
Зараз грає:

Замовлення реклами

просто заповніть всі поля нижче і ми зв’яжемось з вами

Заявку успішно надіслано