Антикорупційна система під загрозою: що змінює новий закон та як реагують в Україні

Пошук
UA EN

Антикорупційна система під загрозою: що змінює новий закон та як реагують в Україні

Поділись новиною:

Нагадаємо, 22 липня Верховна Рада ухвалила, а наступного дня Президент підписав закон №12414, який фактично дозволяє Генеральному прокурору втручатися в будь-яке антикорупційне розслідування: давати вказівки, передавати справи іншим прокурорам, а також особисто підписувати підозри чиновникам.

Про це пише C4.

Що змінює закон:

  • Керівника САП позбавлено процесуальних повноважень;
  • Працівники НАБУ зобов’язані виконувати вказівки Генпрокурора у конкретних справах;
  • Справи можуть передавати до інших органів, а сторона захисту — ініціювати закриття провадження.

Юрист Центру протидії корупції Ернест Шуберт назвав ці зміни «великим кроком назад» і наголосив: «Очевидних способів виправити ситуацію, окрім повернення до попередньої моделі, немає».

Хто голосував:

Із восьми нардепів, обраних від або по Буковині, більшість підтримали закон:

  • «За» — Максим Заремський, Сергій Рудик та інші.
  • «Проти» — не виступив жоден.

Георгій Мазурашу утримався.

Як розвивається ситуація надалі

Після голосування у Києві, Чернівцях, Львові, Одесі, Дніпрі та інших містах відбулися акції протесту. Люди вийшли на вулиці з вимогою зберегти незалежність антикорупційної системи. У соцмережах та під час вуличних бліців громадяни порівнюють ситуацію з «поверненням до часів Януковича» та «руйнуванням того, що будувалося роками».

Президент Володимир Зеленський запевнив, що антикорупційна інфраструктура продовжить роботу: «Без російських впливів – і справедливості має стати більше».

Також глава держави анонсував новий законопроєкт, який має «відповісти на суспільний запит» та посилити правопорядок. Його мають розробити разом із керівниками антикорупційних та правоохоронних інституцій.

Тим часом у Верховній Раді частина депутатів почала збір підписів для подання в Конституційний суд щодо скасування цього закону. На вулицях — нові акції. А міжнародні партнери України наголошують: боротьба з корупцією — ключова умова подальшої інтеграції до ЄС.

Слідкуйте за нами у Telegram

Читайте також:

У Чернівцях на трьох зупинках громадського транспорту встановлять павільйони очікування
На деяких зупинках громадського транспорту у Чернівцях встановлять павільйони очікування. Водіїв попереджають про часткове обмеження транспорту через будівельно-монтажні роботи. Про це пише С4 з п...
Чернівці та італійське Барі стали містами-побратимами
Чернівці підписали угоду про побратимство з італійським містом Барі. Про це повідомив міський голова Чернівців Роман Клічук. «Зробили важливий крок у напрямку зміцнення дружби та партнерств...
Зараз грає:

Замовлення реклами

просто заповніть всі поля нижче і ми зв’яжемось з вами

Заявку успішно надіслано