33 врятованих життя від початку року: Чернівецька область очолила рейтинг успішних реанімацій в України

Пошук
UA EN

33 врятованих життя від початку року: Чернівецька область очолила рейтинг успішних реанімацій в України

Здоров'я
19.03
11:57

Поділись новиною:

Показник успішних реанімацій на Буковині становить 18%, що майже вдвічі перевищує середній по країні. Медики працюють у складних умовах, рятуючи пацієнтів навіть в екстремальних ситуаціях. Інколи боротьба за життя триває години.

Які фактори впливають на успішність реанімації та з якими викликами стикаються лікарі — дізнавалися журналісти С4.

Найдовша успішна реанімація, яку проводили медики швидкої, тривала 47 хвилин. Однак бувають випадки, коли медики борються за життя пацієнта значно довше, інколи понад дві години.

«Ніколи не скажеш, чи це останні секунди, чи це не останні секунди. Ми боремося до останнього. Коли припиняти реанімаційні заходи так само є свої покази. Поки цих показів не буде в нас, ми будемо продовжувати скільки б це не тривало — годину, 80 хвилин, 90 хвилин. Найдовші реанімаційні заходи в мене були — це 91–92 хвилини», — каже лікарка із невідкладних станів Галина Дімідова.

Найбільше випадків, що потребують реанімації, стаються у вечірній та ранковий час, з 17:00 до 23:00 та з 04:00 до 08:00. Здебільшого медики виїжджають на виклики додому, адже саме там трапляються найбільше критичних ситуацій. Запорукою порятунку життя — є вчасна допомога свідків до приїзду бригади швидкої допомоги.

«Якщо свідки розпочали реанімацію, бригаді легше, звичайно, тому що штучний кровообіг проводиться, і серце та всі важливі органи забезпечуються киснем. Зростають випадки, коли до приїзду бригади хтось забезпечує підтримку життя людини, але, звичайно, цього недостатньо, тому що наразі при кожному п’ятому випадку тільки хтось підтримує життя, а в чотирьох із п’яти випадків ніхто нічого не робить», — говорить заступник гендиректора ОНКП «Чернівецький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Сергій Паушак.

Інструкцію з надання допомоги свідки отримають у диспетчера, коли викликають швидку.

«Коли людина телефонує на “103”, диспетчер питає: “Що у вас сталося?”. Диспетчер супроводжує такі випадки, коли є невідкладний стан, тобто коли кажуть, що людина помирає чи людина задихається. Тоді диспетчер повністю надає вказівки», — розповідає старша оперативна лікарка Ірина Калатчук.

У середньому на гарячу лінію Чернівецького центру швидкої допомоги надходить понад 300 викликів за добу. Третина з них — критичні стани: серцево-судинні захворювання, нещасні випадки, ДТП та інші невідкладні ситуації, що потребують негайної допомоги та реанімаційних заходів.

«Іноді ми сумісно діємо з поліцією, працівниками ДСНС, коли ми не можемо деблокувати людину з машини. Ці випадки трохи важчі, тому що відтягується час надання допомоги. При ДТП напевно найважче, коли страждають діти. Ти розумієш, що батьки не дотрималися всіх заходів безпеки під час транспортування в машині. Дитина не перебувала в автомобільному кріслі, не була пристебнута», — пояснює Галина Дімідова.

Щомісяця медики проходять тренінги з надання допомоги в різних ситуаціях. Навчально-тренувальний відділ Чернівецького центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф оснащений найновішими симуляторами для імітації тих чи інших станів для відпрацювання реанімаційних заходів.

Слідкуйте за нами у Telegram

Читайте також:

У Чернівцях відкрили перше в місті амбулаторне відділення гемодіалізу (фото)
У четвер, 8 травня, у Чернівцях відкрили перше амбулаторне відділення гемодіалізу. Воно запрацювало на базі міської поліклініки №2. Про це пише С4. Нове приміщення облаштували на тр...
В Україні відзначають День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні
У четвер, 8 травня, в Україні відзначають День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років. Символом памʼяті про Другу світову війну з 2014 року в Україні, як і в Європі,...
Війна
08.05
09:01
Зараз грає:

Замовлення реклами

просто заповніть всі поля нижче і ми зв’яжемось з вами

Заявку успішно надіслано