В Україні ініціюють зміни до Національного календаря профілактичних щеплень з 2026-го
В Україні ініціюють зміни до Національного календаря профілактичних щеплень з 2026-го
Швидкі новини
В Україні ініціюють зміни до Національного календаря профілактичних щеплень з 2026-го
В Україні з 2026 року може змінитися Національний календар профілактичних щеплень. Нововведення ініціювало та винесло на громадське обговорення Міністерство охорони здоров’я України.
Про це пише С4 з посиланням на пресслужбу МОЗ.
Заступник міністра і головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін пояснив, що оновлення календарів щеплень періодично відбувається в різних країнах світу. В Україні ж планують завдяки змінам гармонізувати підходи до імунізації з європейськими стандартами та впроваджувати сучасні стратегії.
Головною зміною в календарі у МОЗ назвали введення однократної вакцинації проти ВПЛ (вірусу папіломи людини) для дівчат віком 12-13 років. Його запропоновано внести як обов’язкове та безоплатне.
Змінивши схему вакцинації проти вірусного гепатиту B, медики пропонують проводити щеплення у 2, 4, 6 і 18 місяців, що дозволить використовувати сучасні комбіновані вакцини проти кількох інфекційних захворювань одночасно (АКДП+Hib+ВГВ). У результаті фахівці сподіваються зменшити кількість ін’єкцій для дитини та кількість візитів до медзакладу.
Також зміни запропоновані й у схемі щеплення від кору, епідемічного паротиту та краснухи (КПК). А саме: щеплення запропоновано проводити в 1 та 4 роки — замість 1 та 6 років, як зараз.
«Враховуючи ризик спалаху кору, ця схема забезпечує захист дітей в більш ранньому віці, запобігає важкому перебігу захворювання та розвитку ускладнень», — пояснили у відомстві.
Щеплення БЦЖ — проти туберкульозу з 2026 пропонують проводити через 24 години після народження, а не на 3–5 добу життя як зараз. Також дітям до 9 місяців БЦЖ проводиться без попереднього проведення туберкулінової шкірної проби/тесту вивільнення гамма-інтерферону в разі відсутнього відомого контакту з людиною, яка хворіє на туберкульоз.
Детальніше з цими та іншими запропонованими змінами можна ознайомитись тут. Зауваження та пропозиції у вигляді порівняльної таблиці можна надсилати протягом 30 днів з дати публікації проєкту наказу у письмовому або електронному вигляді на адресу Міністерства охорони здоров’я України: вул. Грушевського, 7, м. Київ, 01601, (e-mail: [email protected]).
Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що у Чернівецькій області протягом останнього тижня дещо збільшилась захворюваність на ГРВІ.
Слідкуйте за нами у Telegram
Читайте також:
просто заповніть всі поля нижче і ми зв’яжемось з вами