Узяли участь 400 учасників із 26 громад Буковини: у Чернівцях пройшов фестиваль «Колядує зима»
Узяли участь 400 учасників із 26 громад Буковини: у Чернівцях пройшов фестиваль «Колядує зима»
Швидкі новини
Узяли участь 400 учасників із 26 громад Буковини: у Чернівцях пройшов фестиваль «Колядує зима»
«Колядує зима» — фестиваль колядок, щедрівок та сучасних різдвяних пісень відбувся в Чернівцях 10 січня. 400 учасників із 26 громад Буковини демонстрували унікальні автентичні традиції, сучасні інтерпретації пісень, національні костюми та духовний спадок різних культурних регіонів. Особливу увагу приділили молодіжним колективам, які виконували як прадавні колядки, так і сучасні композиції.
Як пройшов захід — бачили журналісти С4.
До 90-х років колядка «Ой як же було ізпрежди віка» була маловідомою. Її зафіксувала етномузикологиня Ганна Коропніченко в 1994 році в селі Грузьке на Київщині. Уперше в автентичному звучанні цю колядку виконав колектив «Живиця».
На фестивалі «Колядує зима», який провели в центрі «Юність Буковини», її виконав сучасний колектив «Сяйво» зі Сторожинця.
«Вона йде із часів приблизно IX–X століття. Наш колектив відрізняється тим, що ми співали попурі — різні колядки. Приблизно місяць або два ми готувалися до фестивалю, усі переживали перед виступом, але після вже все попустило нас і, мені здається, ми щасливі», — ділиться учасниця фестивалю Марина Іліка.
Четвертий рік поспіль фестиваль «Зима колядує» пробуджує прадавні пісні й танці. Тут демонструють стародавній одяг та музичні інструменти. Колектив «Гуцулія рулить» Конятинської мистецької школи виконав колядку «Ой дай, Боже» в супроводі цимбал.
«Це гуцульська колядка, тому для нашого краю вона майже обов’язкова. Готувалися місяць, але було не так складно, тому що всі хотіли брати участь. Фестиваль для нас майже як рідний», — каже учасниця Марія Плечук.
Участь у фестивалі брали й колективи румуномовного населення Буковини. Молоді артисти із села Молодія вперше виступили на цьому заході.
«Наша колядка, румунською мовою, має візантійське походження, позаяк у нас село переважно румуномовне. Навіть вбрання на хлопцях також автентичного походження», — говорить учасниця Катерина Робчан.
На фестивалі «Колядує зима» цьогоріч зібралося понад 400 учасників із 26 громад Чернівецької області.
«За умовами конкурсу є 12 спецпризів: найкраща сучасна колядка, найкраща автентична колядка, найкраща щедрівка, найкраще відтворення традицій регіону й наймолодші колядники. Наші традиції — це напевно найголовніше, що нас ідентифікує, як справжніх українців. Колядка — це як молитва до Бога, тому дуже важливо передати це майбутньому поколінню, долучити дітей», — зазначає організаторка фестивалю, директорка ОЦЕВ «Юність Буковини» Людмила Гатрич.
Слідкуйте за нами у Telegram
Читайте також:
просто заповніть всі поля нижче і ми зв’яжемось з вами