Стало відомо, коли на Буковині запрацюють експертні команди замість МСЕК

Пошук
UA EN

Стало відомо, коли на Буковині запрацюють експертні команди замість МСЕК

Поділись новиною:

З початку 2025 року в 14 медичних закладах Чернівецької області працюватимуть 62 експертні команди. Вони замість реформованих медико-соціальних комісій оцінюватимуть функціональний стан людини.

Про це на брифінгу 31 розповіла директорка департаменту охорони здоров’я Чернівецької обласної військової адміністрації Наталя Свестун, пише С4.

«У нас в області в 14 закладах створюються команди, які будуть оцінювати функціональний стан здоров’я людини. Ми створили 62 такі команди. Їх надзвичайно багато. Вони будуть працювати за графіком. 99% з них запрацюють уже із 6 січня, а деякі команди — з 1 січня», — сказала Свестун.

Директорка департаменту зазначила, що команди будуть як загальні, так і спеціалізовані: хірургічні, офтальмологічні, психіатричні, неврологічні, травматологічні тощо.

«Перш за все, більше вже не буде ЛКК (лікарсько-консультативних комісій). Пацієнт, якщо проходить або пройшов лікування і потребує встановлення групи інвалідності, він звертається до сімейного лікаря або до вузького спеціаліста, який в електронній системі робить направлення, яке одразу бачить пацієнт. Після цього пацієнт зі своїм лікарем можуть визначити, у якому закладі й коли він буде проходити обстеження», — говорить посадовиця.

Вона додає, що всі попередні обстеження, які були визначені пожиттєво, залишаються за людиною, тож їй не потрібно проходити переогляд. Так само залишається і виплата.

«Якщо людині, якій була встановлена група інвалідності, потрібно пройти переогляд, наприклад у січні 2025 року або в грудні 2024 року, і вона не встигала його пройти, то їй залишається встановлена група інвалідності до 1 липня 2025 року. Потім вона повинна пройти переогляд. Виплати за нею залишаються всі», — пояснює директорка департаменту охорони здоров’я.

Також, за її словами, справами, які не встигли розглянути в колишніх МСЕК, займатимуться експертні команди.

«Вони їх оцифрували, зробили електронний реєстр, згідно з яким розпочали запрошувати пацієнтів на оцінювання їхнього функціонального стану. З 6 січня вони вже запрацюють. Навіть уже є графіки й перелік пацієнтів, які будуть запрошені для того, щоб розпочати роботу», — розповіла Наталя Свестун.

Нагадаємо, раніше ми писали, де на Буковині працюватимуть експертні команди.

Слідкуйте за нами у Telegram

Читайте також:

Перша релігійна громада Чернівців перейшла в підпорядкування ПЦУ
Релігійна громада храму Покрови Пресвятої Богородиці міста Чернівці приєдналася до Православної церкви України. Про це повідомляє С4 із посиланням на Facebook-сторінку священника Романа Грищука. ...
На Буковині у пожежі загинув пенсіонер
У селі Санківці Клішковецької громади вранці 3 січня сталася пожежа. У вогні, ймовірно, загинув чоловік. Про це повідомляє С4 з посиланням на пресслужбу Головного управління ДСНС України у Черніве...
Зараз грає:

Замовлення реклами

просто заповніть всі поля нижче і ми зв’яжемось з вами

Заявку успішно надіслано