У Чернівецькій міській дитячій лікарні вже пів року діє відділення невідкладних станів: як воно працює
У Чернівецькій міській дитячій лікарні вже пів року діє відділення невідкладних станів: як воно працює
Швидкі новини
У Чернівецькій міській дитячій лікарні вже пів року діє відділення невідкладних станів: як воно працює
Уже пів року як у Чернівецькій міській дитячій лікарні відкрили нове відділення, яке облаштували в рамках гранту транскордонної співпраці «Румунія-Україна». У ньому рятують життя дітей із невідкладними станами з Буковини, інших областей та Сучавського повіту.
Як працює відділення — дізнавалися журналісти С4.
Відділення невідкладних станів відкрили в травні 2024 року. Сюди потрапляють діти, які потребують екстреної медичної допомоги. Обстежують пацієнтів на мобільному апараті УЗД, рентген діагностиці, а також мобільному апараті для виявлення ЛОР-захворювань та захворювань очей. У кімнаті суміжних спеціалістів дітей оглядають лор, педіатр та офтальмолог. За пів року у відділені пролікували понад тисячу дітей.
«Щоб допомога надавалася в одному місці 24/7 на якісному обладнанні, з якісними послугами, зі спеціалістами, які працюють за міжнародними стандартами. [Для цього відбулася] реконструкція самого відділення, закупівля обладнання, налаштування цього обладнання, зокрема дві операційні, які розміщенні в укритті, автономне енергопостачання, автономна робота операційних столів, рецепції, термобокс», — каже гендиректор лікарні Дмитро Білоус.
Подивитися, як облаштували і працює відділення невідкладних станів до міської дитячої лікарні завітали партнери транскордонного проєкту — посли Республіки Молдова та Румунії.
«Під час сьогоднішнього візиту я переконався, що всі роботи по проєкту були виконані якісно. Як ремонтні роботи, так і обладнання було закуплено високоякісне. Лікарі, які працювали над цим проєктом, а також проєктна команда, менеджери зробили надзвичайну гарну справу. Усі сторони, які реалізували цей проєкт, зіштовхувалися з багатьма випробуваннями, але вдало подолали їх, це є надзвичайно гарним досвідом і для інших установ з інших областей України», — говорить Надзвичайний і Повноважний Посол Румунії в Україні Александру Віктор Мікула.
Наступний етап співпраці — розвиток нейрохірургії в дитячій міській лікарні. Для облаштування відділення планують залучити додатковий грант.
«Цей проєкт передбачає закупівлю деякого дороговартісного обладнання для складних нейрохірургічних операцій, щоб визначитися з діагнозом і надати якісну допомогу. Ми розуміємо, що без якісного оснащення деякі операції зробити складно, або вони затягуються в часі. Ми зараз робимо ці операції, але ми хочемо робити їх ще краще», — зазначає Дмитро Білоус.
У лікарні проводять майже 300 нейрохірургічних операцій у рік. Тут надають медичну допомогу дітям із черепно-мозковими травмами, вродженими вадами центрально-нервової системи та з різними новоутвореннями.
«Нейрохірургія — це є реально мікрохірургія, навіть так можу назвати. Вона потребує таких технологій, щоб роботи і складні, але дуже точні хірургічні маніпуляції і операції. Це потребує інших технологій, яких поки що в нас у закладі немає. Потребуємо нейрохірургічного мікроскопа, але поки він буде в нас, за гроші гарних благодійників придбані бінокуляри, якими ми користуємося і в принципі проводимо це на досить високому рівні», — пояснює заступник гендиректора з хірургічної роботи КНП «Міська дитяча клінічна лікарня» Аурел Рошка.
«Проєктна команда лікарні сьогодні повідомила, що вони подали нову ідею, новий проєкт на конкурс. З нетерпінням чекаю на результати цього конкурсу, аби дізнатися, чи їм вдалося залучити ще одне європейське фінансування. Мені здалось цікавим із презентації, це те, що менеджмент цієї лікарні залучає кошти з різних джерел фінансування. Зокрема, як, наприклад транскордонні грантові програми, програма “Румунія-Україна”», — додає Надзвичайний і Повноважний Посол Румунії в Україні.
Нині проєкт із розвитку нейрохірургії подали на розгляд і чекають затвердження європейських партнерів.
Нагадаємо, раніше ми писали, що у Центральній міській клінічній лікарні відкрили сучасну клініко-діагностичну лабораторію.
Слідкуйте за нами у Telegram
Читайте також:
просто заповніть всі поля нижче і ми зв’яжемось з вами