Уряд ухвалив додаткові рішення, спрямовані на підтримку ветеранів та військовослужбовців: що змінилося

Пошук
UA EN

Уряд ухвалив додаткові рішення, спрямовані на підтримку ветеранів та військовослужбовців: що змінилося

Війна
01.11
12:17

Поділись новиною:

Для захисників в Україні спростили процедуру заміни частини протеза й організували довічне забезпечення засобами реабілітації.

Про це повідомляє С4 із посиланням на сайт Міністерства соціальної політики.

Як зазначають у Мінсоцполітики, потреба в спрощені процедури заміни частини протеза — приймальної гільзи (куксоприймача) є досить поширеною для ветеранів та військовослужбовців.

«Відтепер, у разі якщо вартість заміни не перевищує 15 відсотків граничної ціни протеза (для військовослужбовців з урахуванням трикратного збільшення), для процедури не потрібне оформлення висновку мультидисциплінарної реабілітаційної команди, ВЛК, ЛКК чи МСЕК. Достатньо рішення комісії протезно-ортопедичного підприємства. Це суттєво скоротить час заміни гільзи», — йдеться на сайті відомства.

Своєю чергою протезно-ортопедичне підприємство, яке отримало заявку на проведення ремонту засобу реабілітації, буде зобов’язане до формування попереднього замовлення складати калькуляцію та завантажувати її до електронної особової справи. Це сприятиме прозорості розрахунку вартості ремонту засобів реабілітації.

Окрім цього, відтепер для всіх військовослужбовців з ампутаційними куксами направлення на забезпечення допоміжними засобами реабілітації буде довічним (крім крісел колісних з електроприводом та електроскутерів).

«Передбачені й інші прогресивні зміни, важливі для захисників. Зокрема, військовослужбовці, які отримали травми або поранення під час захисту Батьківщини, забезпечуються допоміжними засобами реабілітації з трикратним збільшенням їх вартості незалежно від факту звільнення з військової служби під час лікування та реабілітації», — додають у міністерстві.

Так само вдосконалено механізм заміни втраченого чи пошкодженого засобу реабілітації — визначено вичерпний перелік необхідних документів, які подаються особами в таких випадках. Серед іншого — надано право людям з інвалідністю, з порушеннями зору або слуху отримувати компенсацію за самостійно придбані допоміжні засоби реабілітації (наприклад, мобільний телефон чи білу тростину) лише на підставі документа, що підтверджує факт інвалідності, без необхідності додаткового оформлення висновку комісій.

Нагадаємо, раніше ми писали, що в Україні ветерани війни можуть оформити заяви на отримання пільг на житлово-комунальні послуги онлайн. Подати спрощену заяву про взяття на облік та про надання пільг можна через портал електронних послуг Пенсійного фонду України.

Слідкуйте за нами у Telegram

Читайте також:

У ДПСУ попередили українців про зміни у правилах в’їзду до Молдови
Тепер щоби перетнути кордон із Молдовою українці зобов’язані мати при собі діючий сертифікат технічного огляду транспортного засобу. Про це пише С4 з посиланням на Державну прикордонну службу Укра...
З російського полону звільнили буковинця Дмитра Чучка
Під час взаємної репатріації 15 січня в Україну повернули буковинця Дмитра Чучка. Про це повідомив начальник Чернівецької обласної військової адміністрації Руслан Запаранюк. За словами Запа...
Війна
15.01
17:27
Зараз грає:

Замовлення реклами

просто заповніть всі поля нижче і ми зв’яжемось з вами

Заявку успішно надіслано