З початку великої війни поліція Буковини отримала 179 заяв про безвісти зниклих військових: хто займається їхнім пошуком
З початку великої війни поліція Буковини отримала 179 заяв про безвісти зниклих військових: хто займається їхнім пошуком
Швидкі новини
З початку великої війни поліція Буковини отримала 179 заяв про безвісти зниклих військових: хто займається їхнім пошуком
Від початку повномасштабного вторгнення поліція Чернівецької області отримала 179 заяв від родин військовослужбовців, які зникли безвісти під час бойових дій. 30 травня 2024 року на Буковині створили центр з їхнього пошуку, який діє на міжрегіональному рівні, співпрацюючи з такими ж установами по всій Україні.
Про це журналістам С4 розповів заступник начальника слідчого управління ГУНП у Чернівецькій області Сергій Бузумурга.
При головному управлінні Нацполіції в області 30 травня 2024 року створили спеціалізований центр із пошуку безвісти зниклих військовослужбовців. Працівники установи допомагають родичам, які звернулися до поліції, супроводжують із моменту зникнення і до встановлення місця перебування зниклого.
«Рідні потерпілих можуть звернутись як за номером “102” до поліції, так і звернутись особисто до найближчого територіального органу поліції та написати заяву. Після цього слідчий розпочинає кримінальне провадження за цим фактом. Надалі [правоохоронці] допитують свідка, родича сім’ї. Після цього слідчий за участі криміналістів відбирає біологічні зразки, призначає молекулярно-генетичні експертизи», — каже заступник начальника слідчого управління поліції.
Від написання заяви до моменту встановлення його місця перебування безвісти зниклого може пройти від одного місяця до двох років. У центрі працюють слідчі, оперативники карного розшуку, спеціалісти-криміналісти та кіберполіцейські.
«Якщо десь на території нашої держави до моргу, скажемо так, потрапляє тіло незрозумілої особи, у неї також відбирається біологічний матеріал, встановлюється ДНК профіль і вноситься в реєстр. Цей реєстр в автоматичному режимі обробляє інформацію та встановлює збіги. Після цього слідчі роблять порівняльну експертизу й тоді встановлюється родинний зв’язок зниклої безвісти особи», — додає Сергій Бузумурга.
Щовівторка з 10:00 до 13:00 можна звернутися за консультацією до Центру з пошуку безвісти зниклих за адресою: місто Чернівці, вулиця Небесної Сотні, 2Г, кабінет № 325.
Нагадаємо, раніше ми розповідали історію зниклого безвісти на війні військового Михайла Странського.
Слідкуйте за нами у Telegram
Читайте також:
просто заповніть всі поля нижче і ми зв’яжемось з вами