Як створювався пам’ятник Тарасові Шевченку у Чернівцях: цікаві факти
Як створювався пам’ятник Тарасові Шевченку у Чернівцях: цікаві факти
Швидкі новини
Як створювався пам’ятник Тарасові Шевченку у Чернівцях: цікаві факти
9 березня 1814 року у селі Моринці на Черкащині народився художник і поет Тарас Шевченко. Кобзаря вважають національним героєм. Цього дня його вшановують не тільки в Україні, а у всьому світі.
Тарас Шевченко уславився не лише завдяки літературним і художнім здібностям, а й боротьбою за свободу та права українського народу.
Шевченко ніколи не бував на Буковині, та з 1999 року у самому центрі Чернівців височіє пам’ятник Кобзареві.
З набуттям Україною незалежності в місті постало питання про гідне монументальне вшанування Тараса Шевченка в людному місці у центральній частині Чернівців. Наприкінці 1990-х років було остаточно визначеною ділянка для майбутнього монумента — в нижній частині головного чернівецького майдану — Центральної площі, з тим, щоб він завершував ідейно простір і вписався органічно в середмістя.
Відтак було оголошено конкурс, на якому переміг проєкт місцевих, чернівецьких скульпторів Петра Лисаківського та Миколи Лемського. Відливали бронзову скульптуру Кобзаря у Львові.
Урочисте відкриття пам’ятника, Тарасові Шевченку, що відбулося 25 травня 1999 року, було приурочено до зустрічі в Чернівцях президентів України, Румунії та Молдови. Від самого відкриття чернівецький пам’ятник, який зробили з бронзи та червоного граніту, став місцем зборів інтелігенції, українських національних сил, молоді. Існує стала традиція покладання квітів і проведення мітингів біля пам’ятника Кобзареві в Чернівцях не лише у щорічні шевченківські дати, а й з приводу національних і державних свят, визначних для історії країни подій.
Слідкуйте за нами у Telegram
Читайте також:
просто заповніть всі поля нижче і ми зв’яжемось з вами