Кобилянській – 160: 10 місць і артефактів у Чернівцях, що нагадають про письменницю
Кобилянській – 160: 10 місць і артефактів у Чернівцях, що нагадають про письменницю
Швидкі новини
Кобилянській – 160: 10 місць і артефактів у Чернівцях, що нагадають про письменницю
Бронзовий пам’ятник українській письменниці Ользі Кобилянській, встановлений у Чернівцях 2 серпня 1980 року (скульптори Анатолій Скиба, Микола Мірошниченко).
Чернівецький академічний обласний український музично – драматичний театр імені Ольги Кобилянської (З 1954 року). Статус «Академічного» – з 22 липня 2008 року.
Центральна пішохідна вулиця імені Ольги Кобилянської. Перейменована в 1940 році, ще за життя письменниці.
Меморіальна таблиця на будинку, що на вулиці Зоряній, 6, де жила Кобилянська. (Австрійська назва – Sterngasse, теперішня вулиця Тимощука. Тут Кобилянська проживала протягом 1903-1904 років, а в 1903 році в неї гостювала Леся Українка.
Цеглина румунського періоду із надписом «BUKOWINA» – з доріжки із саду Ольги Кобилянської навпроти будинку, де вона проживала в останні роки свого життя.
Ключ від шафи Ольги Юліанівни, у якій вона тримала свої наряди та капелюшки.
Будинок на вулиці С. Окуневської, 5, у якому письменниця жила і творила до кінця свого життя. Зараз – Чернівецький літературно – меморіальний музей Ольги Кобилянської.
Будинок на Шевченка, 82. Кобилянська прожила в ньому 9 років – з 1904 до 1913. Тут вона написала «В неділю рано зілля копала», інші знакові твори. У цьому будинку померли її батьки.
Робочий стіл Ольги Кобилянської в музеї. Місце сили.
Будинок на нинішній вулиці Й. Главки, 18. Тут, у напівпідвальному приміщенні з видом на залізничний вокзал письменниця мешкала з 1926 по 1929 роки.
Підготував Тарас Піц, фото автора.
Слідкуйте за нами у Telegram
Читайте також:
просто заповніть всі поля нижче і ми зв’яжемось з вами