В Україну йде перший сніг: водіям нагадали, чому важливо «перевзувати» авто з літньої на зимову гуму
В Україну йде перший сніг: водіям нагадали, чому важливо «перевзувати» авто з літньої на зимову гуму
Швидкі новини
В Україну йде перший сніг: водіям нагадали, чому важливо «перевзувати» авто з літньої на зимову гуму
Найближчими днями в Україні очікується перший сніг. Синоптики прогнозують утворення снігового покриву Житомирській Вінницькій, Сумській, Полтавській, Дніпропетровській, Херсонській, Запорізькій, а також на Прикарпатті до 20 см. На Буковині уночі 17 листопада очікується мокрий сніг, а 18 листопада – значний сніг.
У Міністерстві внутрішніх справ нагадали українським водіям, чому важливо змінити літню гуму на зимову.
Так, перший заступник начальника департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький розвінчав популярні міфи, які побутують у народі стосовно шин.
Зокрема, він зазначив, що зимові й літні шини — не однакові. Хімічний склад літньої та зимової гуми відрізняється: літня — розрахована на вищі температури і зберігає свої властивості саме за високих температур. Коли ж температура менше ніж 4-7 градусів вище нуля, літня шина вже починає «дубіти», втрачати еластичність і потенціал зчеплення з дорогою.
Водночас зимові шини мають інший хімічний склад і за низьких температур властивостей не втрачають, отже — мають добре зчеплення з дорожнім покриттям у таких умовах. Крім цього, у них і глибший протектор.
Також, за словами Білошицького, не допоможе на дорозі й вправність водія.
«Яким би хвацьким водієм, хто не був, але закони фізики ще жоден не переміг. Зчеплення з дорогою на літній шині значно гірше за низьких температур. Звідси й найдовший гальмівний шлях, як мінімум. І менш хвацький водій, але який перевзувся на зимові шини, зупиниться швидше в неочікуваній ситуації. А “хвацький молодець”, скоріш за все, в’їде в нього, оскільки буде мати довший гальмівний шлях», – пояснює поліціянт.
Білошицький додав, що окрім гуми, водіям варто подбати про зимовий омивач і наявність засобів очищення авто від снігу й обмерзання (невелика складна лопата. А ще – не забудьте перевірити акумулятор.
Нагадаємо, раніше синоптик спрогнозувала, якою буде цьогорічна зима в Україні.
Слідкуйте за нами у Telegram
Читайте також:
просто заповніть всі поля нижче і ми зв’яжемось з вами