Священник УПЦ МП у Сокирянах приватизував храм, щоби не переходити до ПЦУ: що відбувається

Пошук
UA EN

Священник УПЦ МП у Сокирянах приватизував храм, щоби не переходити до ПЦУ: що відбувається

Поділись новиною:

На Буковині священник Української православної церкви Московського патріархату під егідою громади приватизував храм та майно релігійної громади міста Сокиряни. Відомо, що місяць тому, 8 жовтня, храм перейшов до Православної церкви України. Тоді відповідне рішення підтримала 651 особа з 652 присутніх.

Та тепер, як з’ясувалося, храм став власністю приватної структури «Соціально-духовний центр». Військовий капелан, настоятель храму Святої Рівноапостольної княгині Ольги ПЦУ у с. Глибока Роман Грищук розповів, що це підтвердили у поліції, йдеться у репортажі С4.

«Виявляється, що храм переоформили за тиждень до зборів на соціальну структуру – «Соціально духовний центр», який заснований з благословення владики московського патріархату Мелетія. Є протокол зборів, згідно на яких утворено її», – каже отець Роман.

За словами Романа Грищука, священник храму святих первоверховних апостолів Петра і Павла права на церкву передав новоствореній організації «Релігійна громада парафії». 

Проте з копії протоколів засідань видно, що на зборах громади, де створювався приватний заклад «Соціально-духовний центр», присутніми були лише 35 членів громади. У створенні приватної установи також брала участь благодійна організація «Благодійний фонд на честь святих апостолів Петра і Павла». Релігійна громада Сокирян увійшла до приватної структури з усім церковним майном.

Пан Роман зазначає, що в УПЦ МП не мали права це робити, адже храм є історичною спадщиною та збудований у 19 столітті.

«Вони не мали права цього робити, тому що храм древній. Він є історичною спадщиною і пам’яткою архітектури і не мав бути приватизований», – каже Роман Грищук.

Голова Сокирянської територіальної громади Василь Козак цю ситуацію прокоментував так: «Для того, щоб не було усіх цих розмов, треба діяти у порядку чинного законодавства. У нас є відповідні правоохоронні органи, які мають за заявою громадянина дати оцінку діям тої чи іншої особи. Власність – це первинне. Є документ, а це означає, що можна створювати тільки в суді, а ні ми сьогодні прийшли й в тебе забрали. Хто б в кого що не забирав, я вважаю це незаконно, бо це має бути тільки через правову систему. Я коли проїжджаю через церкву на роботу, вона як стояла, так і стоїть».

У ПЦУ вирішили звернутися до суду, аби розібратися у цій ситуації. Отець Роман Грищук написав заяву до Служби безпеки України, прокуратури, юридичної палати та Нацполіції Чернівецької області. 

Слідкуйте за нами у Telegram

Читайте також:

У міській раді розповіли про важливу процедуру, необхідну для отримання компенсації за збитки під час атаки
Для того, щоб отримати компенсацію за пошкоджене під час російської атаки приміщення, необхідно спершу зафіксувати ці збитки. Цим займається спеціальна комісія. Відповідне роз’яснення надали у деп...
Війна
13.07
16:12
Наслідки російської атаки по Чернівцях (фото)
Розтрощені шибки, пошкоджені будинки, нежитлові приміщення, автівки, гаражі та магазини — такими є наслідки російської атаки по Чернівцях. Станом на зараз підтверджена загибель двох людей: 26-річн...
Війна
12.07
17:05
Зараз грає:

Замовлення реклами

просто заповніть всі поля нижче і ми зв’яжемось з вами

Заявку успішно надіслано