600 днів повномасштабної війни: як жила Чернівецька область цей час
Швидкі новини
600 днів повномасштабної війни: як жила Чернівецька область цей час
Україна та весь український народ уже 600 днів протистоїть російській агресії. Попри те, що Чернівецька область розташована далеко від лінії фронту, буковинці щодня докладають чимало зусиль, щоб допомогти нашим захисникам боротися з ворогом.
Про це пише С4.
На Буковину з перших днів повномасштабного вторгнення прибули тисячі внутрішньо переміщених осіб, які шукали захисту від обстрілів ворога. Станом на лютий 2023 року, у Чернівецькій області зареєстровано 88 619 переселенців, з яких 28 645 дітей.
Найбільша кількість переміщених осіб, за даними обласної військової адміністрації, прибули з Києва – 17 555 осіб (20%), Харківської області – 14 502 особи (16%) та Донецької області – 12 658 осіб (14%).
Загалом від початку військової агресії російської федерації, Чернівецька область прийняла 108 801 ВПО, з них 36 006 дітей.
У Чернівцях, за даними руху «Чесно», станом на березень 2023 року проживає 44 266 тисяч внутрішніх переселенців. Таким чином Чернівці стали десятим містом в Україні за кількість зареєстрованих ВПО.
З 24 лютого 2022 року у Чернівецькій області донині 379 разів лунав сигнал повітряної тривоги. Це 443 години потенційної небезпеки.
Найдовшою повітряна тривога на Буковині була уночі 14 березня 2022 року. Тоді вона тривала 5 годин і 22 хвилини. Найчастіше сигнал небезпеки лунав у вівторок.
Загалом за кількістю сигналів про повітряні тривоги, так само як і за тривалістю, Буковина наразі посідає 2 місце з кінця, поступаючись Закарпаттю.
У Чернівецькій області неодноразово оголошували про загрозу обстрілів російськими ракетами і ударними БпЛА. Поки що Буковина не потерпала від прямих влучань ворожих снарядів, але уламки все ж накоїли чимало біди.
25 травня 2023 року голова Чернівецької ОВА Руслан Запаранюк повідомив, що над Чернівецькою областю сили протиповітряної оборони збили ворожий безпілотник. Згодом стало відомо, що йдеться про Дністровський район.
Тоді внаслідок збиття «Шахеда» були пошкоджені житлові будинки та лінії електропередач. Водночас постраждалих буковинці через атаку не було. Детальніше про це ми писали тут.
8 липня 2022 року тодішній голова ОВА Сергій Осачук повідомив, що у Дністровському водосховищі виявили уламок ракети. Згодом після огляду фахівців виявилось, що це паливний бак літака.
Ще раніше Осачук розповідав «Суспільному», що за перші три місяці війни на території Буковини збили дві ракети. Про першу військове командування заборонило оприлюднювати інформацію, а от другу відомо, що збили 26 травня.
Варто згадати й про тих, хто щодня оберігає спокій мільйонів українців на лінії вогню. Тисячі буковинців від початку великої війни приєдналися до лав ЗСУ й нині у запеклій боротьбі протистоїть ворогу. На жаль, не всі захисники повернулися живими, та Буковина завжди пам’ятатиме їхній подвиг, відвагу і ціну, яку вони віддали, аби перемога настала якнайшвидше.
Слідкуйте за нами у Telegram
Читайте також:
просто заповніть всі поля нижче і ми зв’яжемось з вами