В американському виданні The New York Times вийшов матеріал про Чернівці: яким побачили місто під час війни західні журналісти
В американському виданні The New York Times вийшов матеріал про Чернівці: яким побачили місто під час війни західні журналісти
Швидкі новини
В американському виданні The New York Times вийшов матеріал про Чернівці: яким побачили місто під час війни західні журналісти
Про допомогу з тилу, Чернівецький університет та особливу традицію міста написали журналісти відомого американського видання The New York Times. Розповідаємо, про що йдеться у репортажі іноземного медіа.
Про це пише С4.
Зокрема, у виданні пишуть, що Чернівці не постраждало від російського вторгнення, але, як і інші міста в Україні, воно виконує свою роль у російсько-українській війні.
Журналісти згадали щоденну ранкову традицію міста, коли о дев’ятій годині вся Центральна площа зупиняється, аби хвилиною мовчання вшанувати пам’ять загиблих на війні.
«Співробітники поліції блокують вулиці. Люди тримають руки на серці. Млява оперна музика лунає з динаміка, розташованого на кованому балконі з видом на бруковану площу. На кілька хвилин, коли сонце сяє, а вітер розвіває прапори, все і всі зупиняються», – так описують особливий чернівецький ритуал в іноземному виданні.
Зазначається, що місто Чернівці, яке розташоване на південному заході України за сотні миль від фронту, жодного разу не було вражене ракетою. За словами заступника міського голова Василя Зазуляка, мир тут надзвичайний, тому чернівчани повинні пам’ятати, кому вони цим зобов’язані.
У The New York Times наголосили, що попри це, місто не відпочиває, а місцеві мешканці намагаються зробити свій внесок. Зокрема, буковинці будують баггі для лінії фронту, допомагають гуманітарною допомогою, доставляючи вантажі на схід.
Також у репортажі зауважили, що Чернівці нині посідають останнє місце за кількістю повітряних тривог, що дає можливість містян відчути себе більш розслабленими.
«Щовечора найгарніше місце для прогулянок міста, вулиця Ольги Кобилянської, названа на честь письменниці-феміністки, наповнюється сім’ями, парами та групами підлітків», – йдеться у матеріалі.
Згадали й Чернівецький університет, який є об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Місцеві жителі називають його «українським Гоґвортсом».
Журналісти наголосили, що навіть найбезпечніші куточки їхньої країни не є недоторканими і що війна, як павутина, поєднує кожного українця. Для цього навели приклад одного з нещодавніх опитувань, згідно з яким з кількох тисяч українців, 78% сказали, що їхні близькі родичі чи друзі були вбиті чи поранені на війні.
Читайте також: Новий скейт-парк і відмова від готівки в автобусах: чим завершився продуктивний тиждень у Чернівцях.
Читайте також:
просто заповніть всі поля нижче і ми зв’яжемось з вами