Одруження та навчання без військового квитка: для кого діють обмеження та яке покарання чекає
Одруження та навчання без військового квитка: для кого діють обмеження та яке покарання чекає
Швидкі новини
Одруження та навчання без військового квитка: для кого діють обмеження та яке покарання чекає
На час дії в Україні воєнного стану та загальної мобілізації, для військовозобов’язаних громадян діють певні обмеження. Йдеться про прийняття працівників на роботу без підтвердження перебування на військовому обліку, а також одруження та навчання без відповідних документів.
Про це розповів начальник сектору комплектування Київського міського ТЦК та СП полковник Олександр Коновалов, пише С4 з посиланням на АрміяInform.
За його слова, військово-облікові документи передбачені для трьох категорій громадян. Для призовників — посвідчення про приписку до призовної дільниці, для військовозобов’язаних — військовий квиток чи тимчасове посвідчення, а для резервістів — військовий квиток.
Відтак, приймати на роботу чи зараховувати на навчання громадянина можна лише після підтвердження того, що він перебуває на військовому обліку. Так само щодо перетину державного кордону — є обов’язкова вимога наявності військово-облікового документа.
Окремо Коновалов наголосив про одруження. Людина подає до відділу державної реєстрації актів цивільного стану (РАЦС) документи. А згодом РАЦС подає до районного ТЦК інформацію, що зареєстровано шлюб чи розлучення.
«Там є відмітка про наявність військово-облікового документа. А якщо цього документа немає, то все одно заяву від громадянина у РАЦС приймають», — сказав Коновалов. Водночас на послуги лікування жодних обмежень щодо військовозобов’язаного в чинному законодавстві не існує.
Якщо ж державні чи приватні компанії, що беруть на роботу нових працівників, вони мають перевірити їх на відмітку у персональному обліку призовників і військовозобов’язаних. Він передбачає облік відомостей щодо призовників і військовозобов’язаних за місцем їхньої роботи або навчання та покладається на керівників підприємств, установ, організацій, закладів освіти, закладів охорони здоров’я незалежно від підпорядкування та форм власності.
Відтак, роботодавець перед тим, як прийняти на роботу працівника, зобов’язаний перевірити, чи кандидат на ту чи іншу посаду перебуває на військовому обліку, де саме, і чи є дані актуальними.
Якщо кандидат на посаду не дає інформацію про свій військовий облік, роботодавець не має права прийняти такого працівника на роботу, оскільки прийняття на роботу буде суперечити постанові Кабміну.
Крім того, протягом семи днів після прийняття на роботу, навчання або звільнення, завершення навчання повідомляти ТЦК про зміну облікових даних призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
У разі, якщо цей порядок порушено, передбачена відповідальність за статтею 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Раніше ми писали про те, що у ЗСУ пояснили, що робити у випадку втрати посвідчення учасника бойових дій.
Читайте також:
просто заповніть всі поля нижче і ми зв’яжемось з вами