Україна та США підписали угоду про корисні копалини: що вона передбачає
Україна та США підписали угоду про корисні копалини: що вона передбачає
Швидкі новини
Україна та США підписали угоду про корисні копалини: що вона передбачає
Україна та Сполучені Штати Америки підписали угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови.
Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила міністерка економіки України Юлія Свириденко, пише С4.
«Як домовились Президент Володимир Зеленський та Президент Дональд Трамп, спільно із міністром фінансів США Скоттом Бессентом підписала Угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови США–Україна», — написала посадовиця.
За її словами, документ може забезпечити успіх для обох країн — України та США.
Угода передбачає спільне зі США створення Інвестиційний фонд із відбудови України, який залучатиме глобальні інвестиції в Україну.
Також, як зазначила Свириденко, документ містить такі ключові положення:
США роблять внесок у Фонд. Крім безпосередньо коштів, вони можуть робити його й НОВОЮ допомогою — наприклад, системами ППО для України.
Україна вносить 50 % доходів державного бюджету від НОВОЇ ренти на НОВІ ліцензії на НОВІ ділянки. Україна також може робити додаткові внески окрім цього базового, якщо вважатиме за необхідне. Йдеться про співпрацю на десятиліття вперед.
Далі Фонд інвестує в проєкти із видобутку корисних копалин та нафти й газу, а також у супутню інфраструктуру чи переробку. Конкретні інвестиційні проєкти, на які будуть спрямовані кошти, Україна і США визначатимуть спільно. Важливо, що Фонд може інвестувати виключно в Україну.
Ми очікуємо, що перші 10 років прибутки та надходження фонду не розподіляються, а можуть лише інвестуватись в Україну — у нові проєкти чи відбудову. Ці умови будуть обговорюватися додатково.
«Ми сформували версію угоди, що передбачає взаємовигідні умови для обох держав. Це Угода в якій США відзначають своє прагнення сприяти досягненню довгострокового миру в Україні і визнають вклад, який Україна зробила в глобальну безпеку, відмовившись від ядерного арсеналу. Угода в якій США відзначають свою відданість питанням української безпеки, відновлення і реконструкції», — додала міністерка економіки України.
Читайте також: У МЗС України назвали три принципові позиції щодо мирного врегулювання війни.
Слідкуйте за нами у Telegram
Читайте також:
просто заповніть всі поля нижче і ми зв’яжемось з вами