Питання доїзду до площі Філармонії — не закрите: чи відновлять рух вулицею Музичного товариства та що каже робоча група

Пошук
UA EN

Питання доїзду до площі Філармонії — не закрите: чи відновлять рух вулицею Музичного товариства та що каже робоча група

Поділись новиною:

У Чернівцях вивчають питання доїзду до площі Філармонії. Підприємці неодноразово зверталися до міської ради з проханням відновити рух вулицею Музичного товариства. Доцільність такого рішення мала вивчити робоча група, яка напередодні, 29 квітня, зустрілася з представниками ринку й мешканцями вулиці Заньковецької.

Чи вдалося домовитися сторонам, дізнавалися журналісти С4.

«30 років тут торгую. Річ у тому, що стало просто неможливо — покупці до нас не можуть зайти. Вони кажуть: «Яка нам вигода лишити й пішки пройтися, або об’їхати таку частину?», — каже продавчиня квіткового ринку Ріта.

Поки деякі підприємці жаліються, інші вважають це тимчасовими незручностями.

«Якщо забезпечити на площу Філармонії доступність проїзду на авто, а не так як зараз, через вулицю Богдана Хмельницького — умовно, якби Бетховена була [відкрита] у зворотний бік — це було б, у цілому, окей. Ми віримо в те, що пішохідна вулиця Заньковецької і пішохідна вулиця Музичного товариства може утворити кільце, на якому люди зможуть прогулюватися й у цілому оживити рух. Але доступ автомобілям усе одно необхідний, щоби під’їхати до Поштової чи на площу Філармонії», — вважає підприємець Василь Яворський.

Вулицю Музичного товариства зробили пішохідною влітку 2023 року. Раніше вона була суцільним паркінгом, згодом перетворилася на громадський простір із літніми майданчиками.

У місті вже є чимало прикладів, коли після ремонту громадський простір набув другого життя і став привабливим для відпочинку — це сквери біля університету, на Кордуби тощо. Тож у міській раді кажуть — від загальної концепції розвитку пішоходизації відступати не планують.

«Ми не можемо ставати заручниками декількох людей, які не можуть під’їхати до себе до дверей. Ми бачимо аналогічні приклади — місто Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, де історичну частину міста роблять пішохідною і мешканці залишають свої машини і йдуть пішки. У нас трохи інакше, але, я думаю, більшість громадян підтримує такий розвиток міста», — пояснює заступник Чернівецького міського голови Ігор Крохмаль.

Водночас деякі депутати, які є членами комісії, на наступну сесію міської ради планують внести проєкт рішення щодо відновлення руху ділянкою на вулиці Музичного товариства.

«Моя позиція із самого початку була, що не треба було перекривати цю вулицю. Тут спокійно може бути односторонній рух і для мешканців, і для всіх. На сесію, думаю, депутати запропонують проєкт рішення про скасування рішення виконкому щодо перекриття цієї вулиці», — говорить депутат Чернівецької міської ради Олексій Каспрук.

У міській раді вважають, що проблему можна вирішити зміною руху в напрямку Бетховена.

«Є доступні інші варіанти, ми можемо відкрити вулицю Заньковецької від вулиці Головної. Ми можемо змінити напрямок руху по вулиці Бетховена — це вирішує всі питання з доїздом на площу, але тут є питання чи була мета вирішити питання громадян, чи просто створити таку робочу групу — для мене вони залишається відкритим», — зазначає Ігор Крохмаль.

Ще одне рішення, яке могло б допомогти в розв’язанні проблеми трафіку в цьому районі, на думку урбаністів, — двосторонній рух вулицею Богдана Хмельницького.

«Якщо не повністю до Університетської, то принаймні частково. Це допоможе певним чином розосередити водіїв, які із цього району виїжджають до вокзалу або по Головній. Але це політичне рішення, для цього потрібно забрати паркування з однієї сторони й це призведе до нових труднощів, але принаймні трафіку допоможе», — розповідає урбаніст і автор блогу Ne:urban Сергій Момотюк.

Члени робочої групи голосували за те, чи надати доручення виконкому відновити рух вулицею Музичного товариства, однак для цього не вистачило голосів. Спільної думки на зустрічі влада та мешканці так і не дійшли.

«Ініціатива створити таку групу станом на зараз не принесла якогось консенсусу. Робоча група не ухвалила одностайного рішення — думки поділилися. Звісно, депутати міської ради можуть створювати такі групи, вивчати якісь питання, але я вже казав, що виконавчий комітет впроваджує ту концепцію, яка була затверджена депутатським корпусом і пішоходизація займає там дуже велике місце», — додав Ігор Крохмаль.

Відтак, усі пропозиції, які були озвучені в міській раді, вивчатимуть і надалі.

Слідкуйте за нами у Telegram

Читайте також:

Парламент продовжив термін добровільного повернення військових із СЗЧ
Верховна Рада України продовжила термін добровільного повернення на службу бійців, які самовільно залишили військову частину, до 30 серпня 2025 року. Про це повідомив народний депутат Ярослав Желе...
Війна
30.04
11:48
На Буковині затримали правоохоронця, який разом зі спільником переправляв ухилянтів за кордон
У Чернівецькій області викрили місцевого правоохоронця, якого підозрюються у допомозі військовозобов'язаним у втечі за кордон. Його та спільників затримали 25 квітня під час спроби переправлення кіль...
Зараз грає:

Замовлення реклами

просто заповніть всі поля нижче і ми зв’яжемось з вами

Заявку успішно надіслано